Seminář pro talentovanou mládež 26. - 28. února 2010

Po podzimním školení, které proběhlo ve dnech 18.-19. září 2009 pořádal Svaz modelářů ČR "jarní" pokračování cyklu Seminářů pro talentovanou mládež ŽM. Tentokráte na téma povrchová úprava. Opět se stala drobná chyba v komunikaci, takže i když byla instruktory domluvena povrchová úprava jak kůlny na uhlí dle návodu Vlasty Lepieše, tak poštovního vozu řady Fk od Jiřího a Petra Berkových, kůlny se sešly jen od 4 modelářů. Alespoň že všichni dorazili s vozy a měli tak co dělat.


Tak mám vybalit, nebo se vzadu bude dít něco zajímavého?

   
Mobilní stříkací pracoviště, patent Vlasty Lepieše v plném zatížení.                     Tak nastříkáno, nabarveno, šup na obtisky a patinu. Čas letí!        

   
Ukázka, jak se to (ne)má dělat.                                                                                   Chválíme zaujetí k práci.

    


Tak a tentokrát hotovo, čas vypršel, zbytek každý dodělá doma.
     

Sestava účastníků.

Děkujeme za zájem, i projevenou snahu. Na všech klucích bylo vidět, jak se zlepšují, zvlášť Ti, co drželi stříkací pistoli poprvé v ruce. Poslední vrstvu již nanášeli zkušenou rukou. Oba semináře, jak podzimní, tak jarní proběhli v přátelské atmosféře, myslím, že mnozí potkali nové kamarády.

A v neposlední řadě je třeba vyzdvihnout kulinářské umění kuchaře, který se o nás staral. Děkujeme!

Petr Berka


zpět na úvod