ŽM Jesenice v Muzeu ČD v Lužné u Rakovníka v rámci "Model-víkendu"
 
aneb O víkendu 12.-13.9.2009 patřilo železniční muzeum v Lužné převážně dětem

       Výstavu shlédlo asi 2500 lidí. I my, modeláři z Jesenice, pod vedením pana Jiřího Berky a jeho syna Petra, jsme předvedli naše modulové kolejiště. Ukázali jsme,co se nám podařilo vybudovat v posledních letech. S výstavou měli nejvíce práce právě naši vedoucí,kteří vše připravili. Veliký dík patří i pořádajícím, kteří se o nás perfektně starali. Železniční modelářství je velice krásný koníček,ale náročný na čas.Škoda, že v tomto zájmovém kruužku nás není více. Vyžaduje to ukázněnost,důslednost a spolehlivost. Žáci z našeho kroužku se zúčastňují seminářů, kde se naučí něčemu novému. Zúčastnují se i soutěží oblastních, republikových a dokonce i evropských s dobrými výsledky.

                             Za to patří dík právě oběma našim vedoucím.

                                                                                                  Jaroslav a Daniel SkáloviFotografie Jardy a Dana Skálových:
   
354.1 a M240.0 s osobními vlaky na modulu, který během práznin zhotovili Dan a Jaroslav Skálovi na motivy skutečného oblouku trati 160 mezi Blatnem a Pastuchovicemi

        
Na trati byl k vidění zajímavý provoz.

     
      
...stejně jako v Josefově, kde se přistavovaly vozy na vlečku, atd... Kupodivu na fotkách ani neruší prozatimní staniční budova z papíru.
Navíc v Josefově přibyla obrysnice, skladiště, kolejová váha, odjezdová a výměnová návěstidla, budova sila je také o kousek dál. 

   
Zatímco hrboun v rakouských barvách sloužil k testování přechodů mezi moduly, 475.1 z Crottendorfu nejezdila...vlastně ani nevíme, kdo a kdy nám ji postavil na kolejiště a fotil...?

zpět na úvod