DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2011
12. a 13. února 2011

   
Foto: Jaromír Horák

Letos proběhl 12. a 13. února 2011 již 8. ročník, a to tentokrát u příležitosti nedožitých 100. narozenin zakladatele klubu pana Vladimíra Zusky.

Jsem rád, že jsme na pana Vladimíra Zusku mohl zavzpomínat se spoustou modelářů, kteří ho znali, ale také s jeho syny Vladimírem a Václavem.

A co bylo na modulech letos nového?

- Odbočná stanice Jirkov změnila barvu, už má základní nátěr.

- Přestavěli jsme nejstarší část modulů, původní dřevěné kostry příliš podléhají vlivům prostředí. Tak z nich byla opatrně vyříznuta krajina, která byla použita do nových rámů s nově položenými kolejemi. Moduly nejsou ještě zdaleka dokončené, ale byly všechny plně sjízdné.

- Rekonstrukce čeká ještě velký tunel. Ten jediný ze čtyř původních dílů má obě čela normovaná, proto zatím odolává.

- Díky panu Jiřímu Šmídovi z Rakovníka se podařilo pořídit záznam kolejiště z pohledu strojvedoucího. Video naleznete pod odkazem
 http://www.stream.cz/video/569728-8-rocnik-dnu-otevrenych-dveri


Pavel Gulich, a hlavně jeho syn Alex u nás pořídili několik krásných záběrů.
Prohlédnout si je můžete zde:

https://picasaweb.google.com/Pavel.Gulich/Jesenice1322011FotoAlexGulich

Stejně jako videa z testovacích jízd karkulky T444.0: http://www.youtube.com/pojezdyRokycanský spolek Lokálka Groupuspořádal 12.2. jízdu do Jesenice a na Bochovskou lokálku. Zájem byl obrovský, proto Lokálka Group plánuje na přelomu dubna a května ještě jednu jízdu. Pokud dostaneme informace, budeme Vás včas informovat.
 
Foto: Jaromír Horák

zpět na úvod