Dny otevřených dveří 7. a 8. února 2009
 

Na letošní Dny otevřených dveří zval všechny účastníky plakát:

V sobotu 7. a v neděli 8. února 2009 byly pořádány Dny otevřených dveří na památku nedožitých 98. narozenin zakladatele zdejšího kroužku železničních modelářů pana Vladimíra Zusky.

V provozu bylo stálé modelové kolejiště a modulové kolejiště v přilehlé chodbě, propojené se stálým kolejištěm, dosahující délky 20m, složené z 28 dílů. 

Do letošní akce jsme nasadili 8 nových modulů (s černým okrajem), z nichž vojenská vlečka již měla travnatý povrch, další dva moduly byly v "ledovcově bílé" (polystyrenové) barvě a poslední díl, umístěný úplně na konci se skládal jen z kostry s položenou kolejí. Nicméně všechny moduly již byly sjízdné a provoz na nich a vlastně na celém kolejišti se oběšel bez závad. 

Pár momentek z provozu: Rozestavěná budova sila v Josefově, předlohou je silo ze stanice Štědrá na trati Rakovník - Bečov.
Druhý pohled na stejné zhlaví se skoro dokončeným prostorem stavědla. Ještě zbývá doplnit mechanické odjezdové návěstidlo...
Vojenská vlečka, připojená k Josefovu. Koho napadne podobnost s vlečkou v Podbořanech, ten se neplete...
Druhé zhlaví v Josefově, skoro dokončené. Dole odbočuje trať vojenské vlečky.
V pozadí připojen jeden z nových modulů, trať v oblouku ve stoupání 20‰,  inspirován skutečným obloukem trati mezi Blatnem a Pastuchovicemi.
Ještě druhý pohled na stavědlo a napojení vojenské vlečky.A druhý z nových dílů - tentokrát jsme inspiraci našli na traťovém úseku Petrohrad - Kryry.
Dvojice díů je zajímavá tím, že je lze libovolně spojit, do "S", nebo oblouku - podle potřeby.
V Josefově bylo občas plno, ve stanici končila hlavní trať a dále do Lhoty pokračovala pouze lokálka.
Zastoupení parních lokomotiv posílila novinka od Roca... 431.0 dostala na starosti pár osobních vlaků.
Pan Ladislav Choc sebou opět přivezl pár zajímavých modelů ze své dílny......a tak se v provozu na nákladních vlacích objevily i stroje soukromých společností.


Foto - Ladislav Choc - za poskytnuté fotografie velice děkujeme.

zpět na úvod